JSL: Pregled kola

Nakon vaterpolo euforije, nastavljamo u starom ritmu. Sledi pregled četvrtog kola Jelen Superlige, odigranog proteklog vikenda.

FK Crvena zvezda odigrala je rezultatom 3-2 na, u još jednoj polemičnoj pobedi. Ovaj put protiv gradskog rivala, Voždovca. Izabranici Miodraga Božovića ponovo su bezidejno ušli u meč, što je rezultovalo primanju dva gola u prvom poluvremenu. Rezultat je tada bio 2-1 u korist domaćina. U nastavku utakmice je došlo do preokreta, a strelci su bili Katai, za izjednačenje, te Viejra (60′ minut) i Luka Jović (61′), koji je postigao zaista lep gol sa desnog boka.

Nakon utakmice su ponovo usledile dileme o regularnosti pobede, te izjave pomoćnog trenera domaćih, Branka Vojinovića, vidno nezadovoljnog nakon trećeg uzastopnog poraza ekipe Voždovca, o sudijskim kriterijumima. Glavni trener, Bratislav Živković je od 70. minuta bio uklonjen sa klupe po sudijskoj naredbi, što je izazvalo burne reakcije u stručnom štabu domaćina.

S druge strane, generalni direktor Zvezde u ostavci, Zvezdan Terzić, prvotimce je nagradio sa po 1000 evra. Potez koji je u najmanju ruku zaintrigirao javnost.

Partizan je pobedio Spartak iz Subotice, rezultatom od 2-1, na gostujućem terenu.  Crno-beli nabode da su bili oštećeni za penal.

Vojvodina je takođe pobedila. Ovaj put Mladost iz Lučana, taođe iz gostujuće pozicije, rezultatom od 2-1. Golovima Puškarića sa bele tačke, u 57. minutu i Paločevića, pred sam kraj utakmice, u 87. minutu.

Jagodina je doživela ponovni poraz na domaćem terenu, i to od Novog Pazara, rezultatom 1-2. Za sada nisu upisali nijedan bod.

U još jednom beogradskom duelu, Čukarički je savladao OFK na sopstvenom terenu, rezultatom od 1-0. Pobeda bitna za podizanje morala ekipe, nakon prethodnih slabijih partija. Sa tribina se u više navrata čuo sada već poznati povik: “Uprava, napolje!”.