JSL: Pregled 7. kola

Tokom vikenda odigrano je svih osam utakmica 7. kola Jelen superlige. Dva remija bez golova i tri ubedljive pobede. Ipak, sve rezultate su zasenili incidenti u Novom Pazaru, te teške telesne povrede golmana Mladena Živkovića. Kilometrima daleko od sporta…

88704769757c32286132e2830322996_w640.JPG
Deo problema.  Foto: Starsport

Crveno-beli su pobedili na gostovanju sa 4:1, međutim tri boda nakon fijaska u Ligi Evrope, neće biti upamćena kao glavni epilog nedelje uveče. Naime, očekivana netrpeljivost domaćih navijača, prema većini klubova iz JSL, kulminirala je penalom za Zvezdu u 24. minutu igre. Pirotehnika, uvrede… Standardni paket sa obe strane.

Ipak, situacija je dosegla sasvim novi nivo faulom Predraga Sikimića nad golmanom domaće ekipe Mladenom Živkovićem. Sikimić je za svoj nerezonski start dobio crveni karton, dok su ga na izlasku sa terena zasipali upaljačima, flašama i stolicama. Utakmica je prekinuta, a gađana je i čitava klupa gostujućeg tima.

Dok se povređenom golmanu ukazivala pomoć, a deo igrača Zvezde bio u svlačionici, pauza se otegla na gotovo 20 minuta. Živković je odmah prebačen u novopazarsku bolnicu na prva testiranja, da bi kasnije bio upućen u Beograd. Golman Novog Pazara ima frakturu nosa, vilice, orbite levog oka, a izvestan je i potres mozga. Klub je po dodatnim pregledima demantovao glasine o frakturi lobanje, koja bi dodatno ugrozila stanje povređenog igrača.

U nastavku utakmice, branio je rezervista Zlatko Zečević, a Pazarci su primili još dva gola. Međutim, rezultat, golovi i dešavanja na terenu, nisu nikome bili na umu, nakon odigranog prvog sata utakmice. Golove su postigli: Aleksandar Luković iz penala u 24′ Petar Orlandić u 33′, Džon Ruiz u 73′ i Dušan Anđelković u 90. minutu igre. Za domaću ekipu je poentirao Anid Travančić u 75. minutu.

Dok se smiruje situacija oko današnjeg susreta, jedino razumno je poželeti Mladenu Živkoviću što brži i uspešniji oporavak.

Partizan je takođe postigao četiri gola u malom gradskom derbiju, pobedivši Rad sa 4:0 na stadionu JNA. Ni ovaj meč nije protekao bez tenzija, a pri vođstvu od 2:0 trener crno-belih Marko Nikolić, isključen je zbog prigovora glavnom arbitru, u vezi sa spornom situacijom oko penala, za koji je Nikolić smatrao da je oštetila igrače Partizana. Uprkos pomenutom incidentu, ostatak utakmice je crno-belima doneo laka tri boda. Golove su postigli : Božinov u 3′ Milenković u 23′, Leonardo da Silva 48′ i Miroslav Radović u 79. minutu susreta.

Ovogodišnji debitant Bačka, savladala je čačanski borac minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola je Luka Luković u 14. minutu, na meču koji je protekao bez trzavica.

Vojvodina je u ovom kolu doživela najubedljiviju pobedu od 5:0, nad subotičkim Spartakom. U meču gde nije bilo mesta sumnjama o pobedniku, poentirali su Filip Malbašić u 13. i Nikola Ašćerić u 31 minutu, dok je drugo poluvreme otvorio Aleksandar Paločević, golom u 61. minutu.  Lazar Zličić je sa svoja dva gola (77′, 85′) podigao rezultat do ,,petarde”.

Radnik je izgubio na domaćem terenu od ekipe Metalca sa 0:1, uz gol Valberta Kaiseda u 82. minutu susreta.