SLS: Pregled 17. kola

Odigrano 17. kolo Superlige Srbije, obeležila je sporna pobeda Partizana, slabo izdanje Zvezde, te ubedljiva pobeda Mladosti nad Borcem.

Na mlađima svet ostaje. Foto: MN Press

Već tradicionalni pregled kola, započinjemo Zvezdom. Crveno-beli su na gostovanju u Gornjem Milanovcu otkinuli tri boda Metalcu, uprkos golu Stefana Panića u 68. minutu.

Pobedu gostima od 2:1, doneli su golovi u 5 do 12. Naime, izdanje koje nije previše obećavalo, pokazalo je rezultate tek u 88. minutu, kada je protivničku mrežu zatresao Petar Orlandić. Minut kasnije se nadovezao mladi Luka Adžić, za dobar ukupni skor, ali ne i pozitivan celokupni utisak.

Optimizam za dalje, možda će dati činjenica da su u subotu igrali takoreći omladinci, Luka Adžić i Uroš Račić.

Međutim, utakmica koja je definitivno ostala upamćena tokom ovog vikenda bila je odigrana na stadionu JNA. U meču između Partizana i Napretka, koji je završen rezultatom 3:2, viđeno je nekoliko spornih situacija, koje se ostavljaju otvorenim za tumačenje. Ipak, dovoljno je reći da su Kruševljani odlučni u reakciji da penal za Leonarda nije bio pravedno dosuđen.

Odlično su krenuli i jedni i drugi. Uz jak tempo, šansi za pogodak nije manjkalo. Meč je otvorio Marko Gobeljić (20′), dok je standardni Aleksa Vukanović (42′) prednost podigao na 2:0. Leonardo je smanjio na 2:1, tik pred kraj prvog poluvremena. Međutim, početak druge deonice, preokrenuo je stvari. Leković, Božinov… Penal u 55. minutu igre i realizacija Leonarda.

Pobedu za Partizan je obezbedio Alen Stevanović (84′). Mada je jasno da se strasti oko ovog susreta, neće skoro smiriti.

Niški Radnički izgubio je od Spartaka na Čairu. Poraz minimalnim rezultatom, uz gol Nemanje Milića u 86. minutu meča.

Pobeda Mladosti iz Lučana od 3:0 nad ekipom Borca, viđena je uz donekle bizarni autogol Maslaća (4′), nakon čega je protivničku mrežu zatresao Bojović, prvo u 20., zatim u 63 minutu igre, čime je okončana dilema o pobedniku.

Među favoritima koji su teško iščupali tri boda, našla se i Vojvodina. Na svojevrsnom (i bučnom) gostovanju Bačkoj, Nikola Ašćerić je poentirao u 88. minutu igre.

Novi Pazar, poražen je na domaćem terenu od Javora sa 1:2. Alivodić je poentirao u 12. minutu za domaću ekipu, dok su gosti preokrenuli u nastavku. Prvo je izjednačio Gafurov u 47. minutu, da bi Cvetković bio precizan sa bele tačke u 73. minutu igre, za konačni rezultat i pobedu Ivanjičana.